Úvod > O škole > Naše třídy > Koťátka

Logo Koťátka

Třídní učitelka: Alena Surá
Učitelky: Bc. Oldřiška Říhová, Jana Skočovská

Jsme třída dětí ve věku od 3,5 do 5 let a říkáme si „Koťátka“. Pro školní rok 2023/2024 je v naší třídě zapsáno 24 dětí – 12 děvčat a 12 chlapců.

Motto třídy

Když si spolu hraji dva, je to větší zábava,
bude-li nás ještě více, je to slovo do pranice,
podělit se o hračku, třeba by šla na dračku.

Rozhlédnem se kolem sebe, kdo je s námi a kdo sám,
těchto dětí ujmeme se, pozveme ho rádi k nám.
Ten náš krásný dětský svět, velcí mohou závidět.
Dětská očka lépe vidí, než lhostejné zraky lidí.

O Koťátkách

• V naší třídě je živo a rušno.
  • Učíme se navzájem si pomáhat, začínáme se spoluprací a učíme se nemyslet jen sám na sebe.
  • Vytváříme si hlubší vztah k paním učitelkám i k ostatním dětem.
  • Preferujeme upevňování sebeobslužných návyků.
  • Poznáváme společně sebe i okolní svět plný nejrůznějších prožitků a dobrodružství.
  • Je pro nás důležité, abychom dny v mateřské škole prožili příjemně, zažívali radost z objevování a úspěchů.
  • Všechny činnosti, kterými se v průběhu dne zabýváme, nám pomáhají k všestrannému rozvoji, k prožívání radosti z učení a poznávání nových věcí, k získání nových zkušeností a dovedností potřebných pro život.
  • Staráme se o zvířátka, kterými jsou rybičky a strašilky.
  • Aktivně se zapojujeme do Ekotýmu, kde se učíme ekologickému chování v tématech: Odpady, Voda, Jídlo a Prostředí.